Ariston Hotpoint, Indesit Etimesgut - Sincan Yetkili Servis Kartek

Maraşal Çakmak Mahallesi

Göktuğ Cad. No:43 Sincan

Kartek Yetkili Servis

Sincan Yetkili Servis - Çamaşır ve Kurutma Makine Sözlüğü
Aktif denge sistemi nedir?
Sıkma devri ufak adımlarla hızlanır, her adımda yükün eşit dağılımı sağlanır ve böylelikle olası dengesiz yük dağılımının önüne geçilir. Aktif Denge Sistemi, kazan içindeki yükün eşit dağılımını sağlayarak makinenin ömrünü uzatır, sabit kalmasını ve sessiz çalışmasını mümkün kılar, sıkma performansını yükseltir.
 
Aktif durulama sistemi nedir? 
Çamaşır yükü için minimum su tüketerek mükemmel durulama sonuçları elde edersiniz. Sudan daha iyi arındırılması için durulama devri sırasında çamaşırlar defalarca döndürülerek sıkılır.
 
Anti-stres teknolojisi nedir?
Giysilerinize zarar görmemesi ve daha uzun ömürlü olması için çamaşır miktarına göre kullanılacak su ve enerji tüketimi ,yıkama süresi ve diğer program parametrelerini otomatik algılar.
 
Aqua sensör nedir?
Çamaşır makinalarinde bulunan bu özellik sayesinde cihazınızda bulunan bir elektronik göz, kirlilik oranını, yani sudaki bulanıklığı ölçer. Bu değere bağlantılı olarak cihaz daha sonra durulama sayısını ve süresini belirler. Böylelikle mükemmel yıkama sonucu elde edilirken, aynı zamanda çamaşır üzerinde deterjan artığı kalmaması da garantilenmiş olur.
 
Bebek programı nedir?
Yoğun temizlik , bakterilerden , deterjan kalıntısından arınmış tüm yıkama aşamalarında extra su alımı sağlayan bebeğinize özel programdır.
 
Buharlı Temizleme(Steam Refresh) nedir? 
Giysilerinizi yıkamadan ya da kuru temizleme yapmadan yenileyin.Giysilerinizi yeniler.Kumaş dokusunu rahatlatır.Kırışıklığı azaltır.İstenmeyen kokuları yok eder.Deterjan ya da başka bir şey eklemeden giysilerinizin kokusunu kişileştirin.Giysilerinizde favari parfümünüzü hissedin.Bakterileri % 99,99 yok eder.Giysilerinizi hijenik şekilde yıkar.Düşük ısılarda bile sonuç verir.Herhangi bir kimyasal etkisi yoktur.
 
Carboran kazan nedir? 
Carboran, özel bir sentetik malzemedir. Çevre dostu Carboran, mekanik zorlanmalara dayanıklı, %100 geri dönüşümlüdür.
 
Deterjan tanımlama nedir?
Toz, jel, tablet ya da hatta yeni Calgonit Quantum; hangi bulaşık deterjanını kullanırsanız kullanın Bosch bulaşık makineniz Auto3in1 otomatik deterjan tanımlama sistemi sayesinde yıkama sürecini sizin kullandığınız deterjan türüne göre ayarlar.
 
Dosage Assist nedir?
Yeni dosageAssist sistemi ile, tablet deterjan, yıkama sürecinin en uygun zamanında, otomatik olarak üst sepetin içindeki özel deterjan bölmesine düşerek, yıkama süresince kontrollü olarak çözülür. Böylelikle her seferinde en iyi yıkama performansı sonuçlarını alırsınız
 
Eco Valve yıkama sistemi nedir? 
Kazan altında kapanan valf sayesinde yalnızca kazan içindeki su ısınır; deterjan yıkama sürecinde pompa ve borulardan dışarı atılmaz. Mükemmel yıkama ve durulama, enerji tasarrufu ve deterjanın % 100 verimli kullanımı sağlanır.
 
Eğimli tambur nedir? 
Arkaya doğru eğimli tambur sayesinde artık makinenizin içini tamamen görebilirsiniz.Makinemizin içinde hiçbir şey unutmayacaksınız!
 
Fuzzy Logic akıllı sistem nedir? 
Makinenin mantık kontrolünün yapıldığını ve işlemlerin basit hale getirildiğini gösteren bir unsurdur. Makineye konacak çamaşırların tipinin belirlenmesinden hemen sonra makine otomatik olarak harcayacağı su miktarını, tüketeceği elektriği ve yıkama süresini belirler.
 
İnverter motor nedir? 
Inverter motor size maksimum konforu sunacak şekilde tasarlandı. Mekanik hareketlerindeki artış sayesinde çamaşırları yıkama süresini azaltan, yıkama performansını arttıran bu motor, kusursuz yıkama sonuçları ve düşük ses seviyesi garanti ediyor.
 
Jetsystem yağmurlama sistemi nedir? 
Jetsystem(TM)'de çamaşırları ıslatmak için kullanılan su kazandan alınır ve deterjan solüsyonu ile birlikte giyeceklerin üzerine sürekli olarak püskürtülür (kazan hareket etmediğinde bile). Böylelikle mükemmel yıkama ve durulama sağlanır; su enerji ve deterjandan %30'a varan tasarruf sağlanır.
 
Köpük önleme sistemi nedir? 
Köpük fazlalığı durumunda makinenin otomatik olarak durulamaya geçmesini sağlayan sistem
 
Miktar otomatiği nedir? 
Makineye alınan suyu, çamaşırın cinsine ve miktarına göre ayarlar.
 
SensePlus nedir? 
Özellikle hassas ciltler için geliştirilmiş yeni durulama fonksiyonudur. Çamaşırların daha bol su ile durulanması istendiğinde bu fonksiyon seçilir.
 
Woolmark Platinum Care programı nedir? 
Woolmark sertifikalı hassas çamaşırlarınızı özenle yıkayabileceğiniz bir programdır.
 
Woolmark Silver Care Programı nedir? 
Woolmark sertifikalı hassas çamaşırlarınızı özenle yıkayabileceğiniz bir programdır.
 
Aqua Güvenlik nedir? 
Normal çalışma basıncından 7 kat daha basınca dayanıklı özel su giriş hortumu,makinedeki nedensiz su seviyesi yükselmelerini engelelyen taşma -koruma düzeneği ile çalışma sırasında kapağın açıkmamasını sağlayan elektronik kilitleme mekanizmasını içerir.
 
Aqua Stop nedir? 
Su hasarlarına karşı koruma teknolojisidir. aquaStop®, 2 katlı özel tasarımlı bir su giriş hortumundan, 2 emniyet ventilinden ve içersinde yüzücü bir plaka bulunan su havuzundan oluşmaktadır. Cihazının kapalıyken emniyet ventillerinde elektrik akımı yoktur ve kapalıdırlar. Su giriş hortumunda su basıncı oluşmaz. Makinenizin çalıştığında ve dolayısıyla su ihtiyacı olduğunda, emniyet ventilleri açılır. Böylelikle musluğunuzu her zaman açık bırakabilirsiniz. Eğer su hortumundan veya cihazınızdan istem dışı su akmaya başlarsa hemen su akışı kesilir. O zaman kadar akan su havuzda toplanır ve böylelikle kusursuz bir su hasarlarına karşı korunma sağlanmış olur. Arzu ettiğiniz takdirde orijinal hortumu kullanarak yetkili servislerimizi su hortumu uzunluğunu artırabilirsiniz.
 
Fuzzy Control nedir? 
Bu teknoloji sayesinde makineniz, çamaşır türünü ve miktarını algılıyor. Ayrıca, her aşamada, bu bilgilere ve çamaşırın kirlilik miktarına göre, sadece gerektiği kadar temiz su kullanıyor.
 
Başlama Süresini Erteleme nedir? 
Program başlangıcını 19 saate kadar erteleyebilirsiniz. Aynı ekran üzerinden ayrıca çamaşırın bitmesine daha kaç dakika kaldığını da izleyebilirsiniz.
 
Yoğun Yıkama Tuşu nedir? 
Zorlu leke ve kirleri temizlemek için birebir.
 
Zaman Tasarrufu Tuşu nedir? 
Yaklaşık % 40 daha kısa bir sürede yıkama yapabiliyorsunuz. Az kirli çamaşırlarınız için en uygun program.
 
3D Üstten Duşlama Sistemi nedir? 
Tambur arka duvarındaki ve asimetrik paletler üzerindeki deliklerden ve deterjan haznesinden gelen kaskadtan oluşan bu sistem çamaşırlarınızın daha kısa sürede ve daha iyi ıslatılmasına yardımcı oluyor.
Ariston Hotpoint, Indesit Çamaşır ve Kurutma Makine Sözlüğü

3D Üstten Duşlama Sistemi nedir? 
Tambur arka duvarındaki ve asimetrik paletler üzerindeki deliklerden ve deterjan haznesinden gelen kaskadtan oluşan bu sistem çamaşırlarınızın daha kısa sürede ve daha iyi ıslatılmasına yardımcı oluyor.
 
Asimetrik Paletler nedir? 
Çamaşırı cinsine ve seçtiğiniz programa göre gerektiğinde yuvarlatılmış veya küt yüzeyini kullanarak yıkar ve böylelikle yıkama sonucunu iyileştirir. Fuzzy Control sistemi, hassas çamaşırlarınızın paletlerin yumuşak yüzeyi ile yıkanmasını sağlarken, diğer çamaşırlar için paletlerin küt yüzeyinin kullanılmasını sağlıyor.
 
AquaStop nedir? 
Su taşmalarına karşı emniyet sağlar. Böylece, siz de makineniz çalışırken güvenle başka bir işinizi yapabilirsiniz.
 
Süper Kısa nedir? 
Süper Kısa programı dünya'daki en kısa yıkama programıdır! Bu program yaklaşık 15 dakika sürer ve özellikle az kirlenmiş günlük kıyafetlerinizi yıkamak için uygundur.
 
Özel Gömlek Programı nedir? 
Bu program gömlekler için özel geliştirilmiş bir programdır. Gömlekleri hassas bir şekilde ve en az seviyede kırıştırarak yıkar. Gömlekler kuruduktan sonra kolayca ütülenebilir.
 
TouchControl nedir? 
Makinenize son derece şık bir görüntü sağlayan touchControl tuşlarının kullanımı da son derece kolaydır. İstediğiniz işlevi seçmek için yumuşacık bir dokunuş tamamen yeterlidir.
 
LCD diyalog göstergesi nedir? 
Çamaşır türünüz ne olursa olsun LCD diyalog göstergesi üzerinden yansıtılan makinenizin teklifi hoşunuza gittiğinde onaylamak için ilgili tuşa basarak 'evet' demeniz mükemmel bir yıkama sonucu için yeterli olacak.
 
Memory tuşları nedir? 
Sentetik kumaş hassas olduğu için sadece belli bir devirde sıkılmalı. Ama siz bu detayları sadece bir kere aklınızda tutmak durumundasınız. Daha sonraki kullanımlar için kaydedeceğiniz bu bilgileri memory fonksiyonu sayesinde istediğiniz sıklıkta ve defalarca uygulayabilirsiniz.
 
Leke tavsiye programı nedir? 
Kan, çimen, çikolata, şarap gibi lekelerde hangi müdahale ile etkin temizlik sağlanabileceği bilgisini LCD diyalog göstergesi üzerinden veriyor.
 
AquaSensor nedir? 
IQ çamaşır makinelerimizde bulunan bu özellik sayesinde cihazınızda bulunan bir elektronik göz, kirlilik oranını, yani sudaki bulanıklığı ölçer. Bu değere bağlantılı olarak cihaz daha sonra durulama sayısını ve süresini belirler. Böylelikle mükemmel yıkama sonucu elde edilirken, aynı zamanda çamaşır üzerinde deterjan artığı kalmaması da garantilenmiş olur.
 
Köpük tanıma sistemi nedir? 
Eğer çamaşırın üzerinde köpük kalmış ise; bunu tespit edip ek durulama yapar.
 
Çocuk emniyeti nedir? 
Çocuk kilidini aktive ettiğiniz andan itibaren program süreçleri hiçbir şekilde değiştirilemez.
 
OutdoorPlus programı nedir? 
OutdoorPlus yıkama programı yoğun yıkama devresi, daha az mekanik devir ve normal sıkma sürecinden oluşmaktadır. Bu programda yıkanan çamaşırlar üzerinde deterjan kalmaz, su tüketimi en aza indirgenir. OutdoorPlus programında çamaşırlar makineden çıkartıldıklarında etrafa su dökülmesi engellenir.
 
PowerWash yıkama tekniği nedir? 
Özellikle pamuklu ve renkli çamaşırlarda etkili olan PowerWash, artırılmış tambur aktivitesi ile çamaşırların daha iyi ıslatılmasını ve yıkanmasını sağlar.
 
Sentetik Aktif nedir? 
(30° C ve 40° C seçeneklerinden üretici tavsiyesine göre size en uygun olanını seçebilme olanağınız bulunmaktadır) Quick+Mix (30° C ve 30 dakika süren az miktarda çamaşır için en ideal sistem ) programları sentetik spor giysilerinizi yıkamada en güvenilir çözümleri sunarlar.
 
SensePlus nedir? 
Özellikle hassas ciltler için geliştirilmiş yeni durulama fonksiyonudur. Çamaşırların daha bol su ile durulanması istendiğinde bu fonksiyon seçilir.
 
180 derece açılabilen büyük kapak nedir? 
30 cm çapında ve tam 180 derece açılabilen büyük kapak, makinenizi battaniye gibi büyük parça eşyalarla bile rahatça doldurabilmenizi ve yıkama sonunda kırıştırmadan çıkarmanızı sağlar.
 
LC Ekran nedir? 
Likit kristal ekran sayesinde çamaşır makinenizin hangi yıkama aşamasında olduğunu takip edebilir, modeline göre özel enerji tarifesinden faydalanmak için başlama zamanını erteleyebilir, ayarladığınız programa göre kalan süreyi görebilir ve diğer avantajlardan faydalanabilirsiniz.
 
Çok Katlı Su Koruma Sistemi nedir? 
Bu sistemde normal çalışma basıncının 7 kat daha fazlasına dayanıklı su giriş hortumu kullanılır. Bu hortum sayesinde makinenizdeki su seviyesinin yükselmesi önlenir.
 
Miktar Otomatiği nedir? 
Makineye alınan suyu, çamaşırın cinsine ve miktarına göre ayarlar.
 
Kırışıklık önleyici sistem nedir? 
Bu sistem sayesinde geniş kazan sistemli olarak hareket eder ve sıkma işlemi düzenli aralıklarla yapılır. Sonuç olarak, kırışıklık önleyici sistemle çamaşırlar kırışmadan yıkanır, ütü kolaylaşır.
 
HydroBall nedir? 
HydroBall A yıkama performansını elde etmek için geliştirilen özel bir teknolojidir. Su makineye deterjan gözünden alınır alınmaz, hydroBall devreye girer ve kazanın altındaki tahliye borusunu kapatarak, deterjanlı suyun yıkamaya geçmeden kaybolmasını engeller. Böylece deterjanlı su kaybı önlenmiş olur.
 
Dengesiz yük kontrolü nedir? 
Makinenin içindeki çamaşırların tamburun içinde dengeli dağılımını sağlayarak, sıkma işleminin etkinliğini arttıran sistemdir.
 
Deterjan Dozaj Tavsiyesi nedir? 

Yıkama programına ve çamaşır türüne bağlı olarak makine ,konulan çamaşır miktarı için en uygun deterjan dozajını ,dijital ekranda gösterir.